GİTTİKÇE GELİYORUZ MARDİN…
Paylaş:

“KÜLTÜREL SEFERBERLİK” MARDİN’LE DEVAM EDİYOR…

 

Anadolu Yazarlar Birliği’nin, kültür sanat hayatında sivil toplum kuruluşlarının önemli bir yeri olduğu düşüncesiyle pandemi öncesinde “Gittikçe Geliyoruz” diyerek başlatıp ara verdiği kültürel bir seferberlik olan Anadolu Kültür Buluşmaları, geçtiğimiz ay itibariyle yeniden hayata geçirildi…

Her ay farklı şair ve yazarlardan oluşan bir heyetle Anadolu’nun muhtelif şehirlerine ziyaretler gerçekleştirilecek olan buluşmalarda, Ekim ayında Sinop ve Samsun programları gerçekleştirilmiş; hem kültür sanat dostlarıyla, hem de o şehirdeki kültür sanat aktörleriyle bir araya gelinmişti.

Anadolu Yazarlar Birliği tarafından “Toplumların ve ülkelerin, maddi kalkınmalarına manevi ve kültürel kalkınmayı da eklemeleri gerekmektedir. Kalkınmanın kültürel boyutunun ihmal edilmesi durumunda, maddi kalkınmanın kısa vadedeki görece refahı bir aldanışa yol açar ve yanlışın farkına varıldığında çoktan açılmış olan makas, toparlanmayı daha güç bir hale getirir… Vakit, kültürel bir ihya için topyekün mücadele vaktidir! Her kişi ve kurum kendi çevresinden başlayarak imkanları ve gücü nispetinde meselenin hayatiyetini yüksek sesle ifade etmelidir.” sözleriyle açıklanan “Anadolu Kültür Buluşmaları” kapsamında, şair ve yazarlar ana meselesini gençlik ve kültür olarak belirleyerek Anadolu’yu adım adım dolaşmaya, özellikle gençlere ulaşmaya çalışıyor.

Kasım ayı programı çerçevesinde ise 17 Kasım Çarşamba günü Mardin’de bir program düzenlenecek.

 

Şair ve yazarlar Mardin’de…

Anadolu Kültür Buluşmaları kapsamında 17 Kasım Çarşamba saat 16:00’da Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek programda şair ve yazarlar Yusuf Tosun, Hüseyin Karaca, Mustafa Ekici ve Sıddık Ertaş yer alacak.

Mardin Büyükşehir Belediyesi desteğiyle gerçekleştirilecek programda “Anadolu Gençliği ve Medeniyet Bilinci” başlığı altında konuyu farklı boyutlarıyla değerlendirecek olan konuşmacılar, aynı zamanda gençlerle sohbet edecek.

 

Paylaş:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.