-15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE MEKTUP-………………………………………………………………………………………………………………………………………Sevgili Şehidim Suat AKINCI
Paylaş:

Bir Hilal Uğruna 15 Temmuz -93.Bölüm Suat Akıncı – YouTube

 

Sevgili Şehidim Suat AKINCI,

Dünya gözüyle hiç karşılaşmadık, yan yana oturup hiç sohbet etmedik, sesli ve yazılı da hiçbir iletişim ve ilişkimiz olmadı. Kim bilir bugün hayatta olmuş olsaydın karşılaşır, konuşur, sohbet eder miydik? Bundan da emin değilim. Ancak bedenen aramızda olmasan da ruhunla aramızda canlı olduğun bugün kaleme aldığım bu satırlarla yüreğimin en mutena yerinde olduğundan emin olabilirsin. Bütün bu satırları biraz da mahcubiyet ve de pişmanlık dolu çekingen duygularla yazıyorum. Çünkü en zorunu sen yaptın, kolay olan payımıza düştü. Bu nedenle gıpta ediyorum sana ve tüm şehitlerimize.

Güzel Şehidim,

Şehitlik hak edilen bir mertebedir ve inanıyorum ki sen onu fazlasıyla hak ettin. Çünkü en ulvi mertebelerden biri olan şehitlik her kişiye değil, er kişiye nasip olur. Sen o kutlu erlerdensin. Çünkü sen kendini hep o kutlu günlere hazırladın ve ‘…seferberlik olacak ve ben şehit olacağım.’ sözlerinle o günleri hep özledin. Rabbim de dileğini kabul etti ve kendi yanına aldı. Ne mutlu sana ve bir şehit annesine yakışır metanetli, vakur duruşuyla Müfide anamıza.

Aziz Şehidim,

O hain darbe gecesi hiç tereddütsüz ve gözünü kırpmadan Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne gidip o gencecik bedenini bombalara siper ettin. Belki de gökten inen bombalara karşı tek savunma silahın elinden hiç düşürmediğin o siyah tespihin idi. Yaralı halinle oradan ayrılmayıp direnmeye devam ettiğine dair şahitlikler var. Kim bilir ne duygularla o çok sevdiğin kuşlar gibi ruhun meleklerle kanatlandı. Geride ise bir ahit kaldı aramızda; ‘…şehitler ölmez, bu dava sahipsiz kalmaz.’ Kimi sözünde bulundu, kimisi ise sırasını beklemekte… Ne mutlu ahdini yerine getirenlere!…

Kutlu Şehidim,

Bu satırları sana yazarken öğrendim Yozgatlı olduğunu. Bir kez daha teyit ettim; Yozgat ne analar, ne yiğitler doğurmuş… Baktım, Çanakkale’de onlarca şehidi var Yozgat’ın. Düşmana geçit vermedi Asım’ın nesli ve Çanakkale geçilmedi. 15 Temmuz direnişinde de Çanakkale ruhunun bir kez daha canlandığına şahit olduk.

Bir tevafuk mu, tesadüf mü bilmiyorum: Çocukluğumun yaz tatilleri Yozgat’ta mercimek, nohut biçmekle geçti. Anadolu insanının mertliğini, yiğitliğini, misafirperverliğini orada gördüm, yaşadım. Sana bu satırları yazarken yeniden o günlere uzandım.

Güzel Yüzlü Suatım,

Bilesin ki; geride bıraktığın davan davamızdır. Emanetinin başımızın üstünde yeri vardır. Adın sadece bir okulun tabelasında (Manisa Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi) değil, milyonların kalbinde yaşıyor ve yaşatılıyor. Bilesin ki seni çocuklarımıza, torunlarımıza örnek göstereceğiz ve onlara layık olun diyeceğiz gururla. Yüzyıllardır böylesi kahraman evlatlarımızın kanı ile sulanan bu coğrafyada ezan susmadı, bayrak inmedi ve ilelebet de öyle olacak inşaallah.

Yine bilesin ki; yeryüzünde tek bir fert Müslüman kaldığı müddetçe mücadelemiz devam edecektir. İla-i Kelimetullah uğruna canımız feda olsun!…

Rabbim bizlere de şehadet şerbeti içmeyi nasip etsin ve hep birlikte cennetine koysun inşaallah.

Şehadetin kutlu, mekanın cennet olsun sevgili Suat kardeşim.

YUSUF TOSUN

KAYNAK:

251 ŞEHİDE MEKTUP -15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE

OKUR YAYINLARI

 

Paylaş:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.