‘Sözün Közü’ raflardaki yerini aldı
Paylaş:

Yusuf Tosun’un Çıra Yayınları’ndan yayımlanan ‘Sözün Közü’ isimli kitabı raflardaki yerini aldı.

UFUK AÇICI YAZILAR

Kitapta; “Kalabalıklar arasında hızla yalnızlaşan günümüz insanının en büyük açmazlarında biri hiç şüphesiz ‘kültürsüzlük’tür. Bu aynı zamanda çağdaş küresel sistemin beraberinde getirdiği bir sonuçtur. Böylece ‘çokluk’ içinde yaşanan ‘yokluk’ beraberinde aptallaştırılmış, aylak ve de alık bir güruh peyda etti. Bireyler artık sanal dünyanın sözde sonsuz ama daraltılmış sınırları içinde var olan ruhunu kaybediyor. Bu yara gittikçe derinleşiyor ve devası olmayan bir illete dönüşmek üzere!” dizeleriyle yazar, böyle bir endişeden mütevellit kaleme aldığı ‘Sözün Közü’ kitap çalışmasında kültür, sanat, edebiyat, eğitim, hayat ve medeniyete dair ufuk açıcı yazılara yer veriyor.

KİTAP İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Kültür, medeniyet ve hayata dair alt başlığı ile yayınlanan Sözün Közü, iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde yazarın ‘Kültür, Sanat Ve Medeniyete Dair’ yazıları, ikinci bölümde ise daha çok ‘Edebiyat, Eğitim ve Hayata Dair’ yazıları yer alıyor.

 

Yazar önsözde kitabın isim serencamını ise şöyle anlatıyor:

‘Her yeni basılan kitapla birlikte yeni doğan bir çocuk heyecanı yaşarım. Bu kitap için de öyle oldu lakin benim için en müşkilatlı meselelerden biri kitaba bir isim bulmaktı. Sağolsun sevgili şair-yazar Hüseyin Akın kitap ismi konusunda imdadıma yetişti. Böylece diğer yazar-şair dostlarımın da teveccühüyle; ‘Kültür, Medeniyet ve Hayata Dair’ alt başlığıyla kitabın adı; ‘KÖZÜN SÖZÜ’ olarak konuldu. Bize de ‘bahtı açık olsun’ demek düştü.

Közün Sözü; kültür de, eğitim de, sanat da, edebiyat da bir beka mücadelesidir. Kültür-sanat-edebiyatınız varsa yaşarsınız, değilse yok olmaya mahkumsunuz. Temennimiz; insanlık medeniyetinin kültür, sanat, eğitim ve edebiyat ile hayat sahnesinde yeniden şahlanması! Sözün Közü kitap çalışmasının okuyucusunu bulması ve faydalı olması dileğiyle. Bol kitaplı günler…

KAYNAK:

MİLLİ GAZETE

 

 

Paylaş:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.