HÜZÜN POSTASI
Paylaş:

ÇIRA Yayınları

Yusuf TOSUN

 

ÇIRA yayınları, Yusuf TOSUN’un bütün eserlerini yeni kapak tasarımı ve gözden geçirilip genişletilmiş haliyle yeniden okuyucu ile buluşturuyor. Toplam 10 eserden oluşacak Yusuf TOSUN’UN bütün eserler serisine bir yenisi daha eklendi: Hüzün Postası…

Posta kutusuna atılan her mektup, yeni bir haberdir. Samimi bir üslup, sıcak bir ses ve dostane bir hitap vardır mektupta. Artık unutulmakla yüz yüze olan mektup, aslında hâlâ o sıcak dostluğunu koruyor. Beni dostlara mektup yazmaya iten temel unsur da mektubun bu içtenliğinden kaynaklanıyor.

Yazar Hüzün Postası eserinde “İsyan Notaları” isimli ilk eserinin alt vagonlarını oluşturan “aşk, hüzün, umut” kavramlarından “hüzün” zarfını postalıyor okuyucuya.  Ve şöyle özetliyor Hüzün Postası serüvenini:

“Teknik bir gezi vesilesiyle bir sonbahar mevsiminde yüreğim Kudüs’e değdiğinde her zamanki not alma alışkanlığım bir gölge gibi peşimi bırakmadı.

Okuduğunuz, konuştuğunuz, düşündüğünüz şeylere dokununca eliniz/yüreğiniz, bir başka bakıyor artık gözleriniz. Yani gerçeği kendi gözlerinizle görüyor ve ona elinizle dokunuyorsunuz. Böylece Platon’un mağarasından çıkmış oluyor ve artık deyim yerindeyse fili tarif edebiliyorsunuz. İşin doğrusu bende de öyle oldu. Kudüs yüklü sevda, içimde büyüdükçe büyüdü. Onun mahzunluğu sarı yaprakların ağaçtan düştüğü bir hazan mevsiminde içime doldu. Uzun bir süre bu hüzün yüklü sevdayı içimde mahfuz ettim. İlerleyen zaman içerisinde bu tatlı hüznü içi boş bir zarfa doldurup dostlara postalamak niyeti çerçevesinde ise elinizde mevcut “Hüzün Postası” adlı eser doğmuş oldu. Niyetimiz, hâlâ esareti soluyan İslam dünyasının kalbi Mescid-i Aksa’nın hüznünü paylaşarak hafifletmek ve aydınlık günlere hep birlikte umutla yürümek…

Keyifli okumalar…

 

 Çıra Yayınları

 Tel: 0 (212) 635 99 19

 E- posta:  cirayayinlari@gmail.com

Paylaş:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.