DUVARDİBİ DÜŞÜ
Paylaş:

ÇIRA Yayınları

Yusuf TOSUN

 

ÇIRA yayınları, Yusuf TOSUN’un bütün eserlerini yeni kapak tasarımı ve gözden geçirilip genişletilmiş haliyle yeniden okuyucu ile buluşturuyor. Toplam 10 eserden oluşacak bütün eserlerin ilki olan DUVARDİBİ DÜŞÜ yayınlandı.

Ocak 2015’de okuyucu ile buluşan DUVARDİBİ DÜŞÜ eseri; muhtelif zamanlarda kaleme alınan ve çeşitli yayın organlarında yayınlanan ancak çoğunluğu İsyan Notaları ve Duvardibinde Son Perde eserlerinde yer alan yazılardan oluşuyor. Bir dönemi farklı bir bakışla kayıt altına almak ve duyguları canlı tutmak adına önemli yazılar ihtiva ediyor bu eser.

DUVARDİBİ DÜŞÜ eseri; AŞK, HÜZÜN ve UMUT olmak üzere üç bölümden ve toplam kırk beş yazıdan oluşuyor. Eser okunduğunda damakta kalıcı bir tad bırakan şiirsel, dinamik bir üslupla yazılmış.

Deneme türünde yazılan DUVARDİBİ DÜŞÜ eserinin önsözünde eserin müellifi Yusuf TOSUN şu önemli notu düşüyor:

Okuduğumuz yazılarda bazı kelime ve cümlelerin altını, bazılarının ise üstünü çizeriz farkında olmadan. Yaşadığımız hayat da böyledir. Tıpkı yaşadığımız kimi hadiselerin üstünü, kimisinin de altını çizdiğimiz gibi.  Özellikle insanın gençlik yılları böylesi kelime ve cümlelerle doludur.

Yaşam; içerisinde hem aşk, hem hüzün, hem de umut barındıran uzun soluklu bir yürüyüştür. Aşkla hayata sarılır, çoğu kere hüzün dolu sahneler yaşar ama nihayetinde umudu elden bırakmayız. En çok da umuttur bizi hayata bağlayan. Çünkü biliriz ki; umudun tükendiği durakta yaşam da bitmiş demektir.” 

İşte bu üç soyut kavram (aşk, hüzün, umut) çerçevesinde üç bölüm olarak şekillenen “DUVARDİBİ DÜŞÜ” eseri; daha çok bir dönemin gençlik çığlığını içinde barındırıyor. Duvardibinden yükselen bu ses; kayıp bir kuşağın kimi zaman yüksek sesle, çoğu kere ise kısık bir tonla seslendirdiği bir dönemi farklı bir cepheden ele alıyor. Belki de o kuşağın yabancı olduğu, farkında olmadan içine bastırdığı bir bakış ve üslupla…

Aşk, hüzün, umut üçlemesi çerçevesinde oluşan “DUVARDİBİ DÜŞÜ” eserinin okuyucusunu bulması temennisiyle…

 

Keyifli okumalar…

Çıra Yayınları

 Tel: 0 (212) 635 99 19

 E- posta:  cirayayinlari@gmail.com

Paylaş:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.