AYNI GÖKYÜZÜ
Paylaş:

Yusuf TOSUN’un Aralık 2015’te Çıra Yayınlarından okuyucu ile buluşan AYNI GÖKYÜZÜ eseri muhtelif zamanlarda yazılan ve çeşitli yayın organlarında yayınlanan denemelerinden oluşuyor. Eser üç bölümden oluşuyor: “Şehir Fısıltısı” isimli birinci bölümde; şehir ve dönüşümle ilgili denemeler; kitaba da ismini veren “Aynı Gökyüzü Altında” adlı ikinci bölümde; birey ve topluma dair denemeler yer alırken son bölümde ise kitap ve okuma ile ilgili “Kitaba Dair” yazılar yer alıyor. Yusuf TOSUN öndeyişte kitapla ilgili şunları söylüyor:

“İnsan olmayı hedefine koymayan her beşer hayvanlaşmaya mahkûmdur. Çünkü insan olmak bir süreçtir. Göre göre, yaşaya yaşaya, tecrübeye tecrübe ekleyerek insanlık gelişiyor.

Peki, insan olabildik mi? Yani beşer insan olabildi mi? Ya da insan olma yolunda ne kadar gayret sarf ettik? İnsan olmayı becerebilenler vardır elbette. Lakin topyekûn beşeriz hala.

Evet, hepimiz aynı gökyüzü altında yaşıyoruz. Aynı güneşle aydınlanıp, aynı ay ve yıldızlarla geceliyoruz. Kimi zaman güneşin yakıcı sıcaklığında kavrulup buram buram ter dökerken, kimi zaman da kışın dondurucu zemherilerinde iliklerimize varıncaya kadar zangır zangır titriyoruz. Doğumla yola koyulup, ölümle vedalaşıyoruz.

Nihayetinde hepimiz Aynı Gökyüzü Altında yaşıyoruz.”

Keyifli okumalar…

 

 

Çıra Yayınları

 

Tel: 0 (212) 635 99 19

 

E- posta:  cirayayinlari@gmail.com

Paylaş:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.