ANDA YAŞAMAK
Paylaş:

Çıra Yayınları- Ekim 2019

 

Yusuf Tosun’un Çıra Yayınları’ndan Ekim 2019’de yayımlanan ANDA YAŞAMAK isimli kitabı raflardaki yerini aldı.

Zaman hızla akıp giderken değişim de kaçınılmaz oluyor. Bugün yaşadıklarınız dün ile aynı değil. Yarın yaşayacaklarınız ise meçhul!..

Bu durum bir çaresizlik değil, tespit… diyor yazar kitabın önsözünde.

Geçmişten tecrübeyle anın hakkını vererek yaşamak ve geleceğe yol haritası oluşturmak tamamen bizim elimizde. Çünkü dün yaşadıklarımız bugünkü hayatımızı belirliyor ve bugün yaşadıklarımız da yarını şekillendirecek hiç şüphesiz. O nedenle yaşadıklarımızın kayda geçirilmesi önemli. Çünkü bugün elde ettiğimiz kazanımların çoğunluğu geçmiş̧ dönemlerde yaşanan tecrübelerin özellikle yazıyla aktarılması sayesinde olmuştur.

Kısacası ‘Anda Yaşamak’ hem geçmiş̧ hem de gelecek açısından son derece önem arzediyor.

İşte bu kitaptaki yazılar ekseriyetle böylesi bir endişeyle kaleme alınmış.

Önsözden anlaşılıyor ki birçok kitabın kaderi gibi; ‘Farklı zamanlarda ama aynı endişeyle yazılan ve bir kısmı farklı yayın organlarında yayınlanan yazıların yukarıda ifade edilen çerçevede bir kitap bütünlüğü içinde okuyucu ile buluşması gündeme geldiğinde yeniden gözden geçirildi. Yazıların zamanın ruhuna uygun olarak okuyucuyla buluşması adına yazıların muhtevasının dışına çıkmayacak tashih, tasnif ve tetkik dışında pek bir müdahalede bulunulmadı.’

ANDA YAŞAMAK kitap yazıları iki bölüm halinde tasnif edilmiş. Kitaba da ismini veren birinci bölüm Anda Yaşamak adını taşıyor. İkinci bölüm yazıları ise Hak/ediş adı altında tasnif edilmiş.

‘Anda Yaşamak’ kitap çalışmasının okuyucusunu bulması ve faydalı olması dileğiyle…

 

Bol kitaplı günler…

 

 

İRTİBAT:

ÇIRA YAYINLARI

Çıra Basın Yayın Ltd. Şti.

Ali Kuşçu Mahallesi, Kıztaşı Caddesi

Nalbant Demir Sokağı, No: 10/3

Fatih / İstanbul

Tel: 0212 635 99 19

Faks: 0212 534 81 83

www.cirayayinlari.com.tr

cirayayinlari@gmail.com

 

 

 

 

Paylaş:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.